Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Jak będzie wyglądać nasz dom

Autor:  kutzzz
Data dodania: 2013-02-14
wyślij wiadomość

We wstępnych fazach można co najwyższej posiłkować się swoimi wyobrażeniami idealnego domu. Moja wizja to coś niewielkiego, prostego oraz ekonomicznego, ale pewnie żona będzie szukać każdej możliwości, żeby powiększyć rozmiary i skomplikować układ. Jakiś kompromis trzeba będzie osiągnąć.

Chodzi o to, żeby do nie był obciążeniem ani psychologicznym, ani finansowym. Mniejse to tańsze i przyjaźniejsze w obsłudze. Dla mnie kluczowe są dwie rzeczy - to, żeby każdy miał swój pokój (co nie będzie proste, bo planujemy trójkę dzieciaków), a jednocześnie były w domu miejsca wspólne - przyjazna kuchnia oraz salon - najlepiej w otwartym planie.

Osobiście ograniczałbym ilość elektroniki w miejsach wspólnych na rzecz książek. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie, żeby żona zrezygnowała z oglądania TVN w salonie. Zobaczymy - moja pozycja negocjacyjna jest jasna - jak najmniej telewizorów, laptopów i tym podobnych w miejscach wspólnych.

 

 

5Komentarze
Data dodania: 2013-02-14 17:15:28
Witajcie, hmmm.... te plany.... u nas też miała być 3 dzieci, skończyło się na uroczej dwójce :) Telewizor miał być w pokoju TV i ew. w naszej sypialni, ostatecznie ląduje w salonie....
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-15 08:09:32
Ważne w domu jest też pomieszczenie gospodarcze, strych lub duży garaż.
odpowiedz
kutzzz  
Data dodania: 2013-02-15 09:17:09
Dzięki za komentarze - rzeczywiście pomieszczenie gospodarcze to podstawa, a z tymi planami - wiadomo, to tylko plany
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-15 17:02:29
Może i plany trzeba modyfikowac... ale przyjemnie je mieć. Jako organiczny wróg telewizora- wyrzucam go właśnie do salonu, który z założenia ma byc miejscem "gościowym", ewentualnie- do wyłożenia się na sofie- dla męża i córki. Sobie zostawiam rejon biblioteczki, ma tam być NAPRAWDĘ wygodny fotel i biurko. Tudzież- jedyne podejście do netu (dziecko potrzebuje- do szkoły czasami). A książki i zakaz wstępu elektronicznym mediom- w sypialni. Czy to się uda????
odpowiedz
Data dodania: 2013-06-02 11:04:56
TRYTON
Witam! My również budujemy Trytona, jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego. Na pewno w trakcie budowy nie raz okaże się, że coś byście zmienili. My nie mamy dużo zmian a teraz jeszcze coś bym pozmieniała. Ale ogólnie jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu- był pierwszym, który najbardziej się spodobał i przy nim zostaliśmy. Życzę powodzenia i duuużo cierpliwości w realizacji planu;)
odpowiedz

Od czego zacząć

Autor:  kutzzz
Data dodania: 2013-02-14
wyślij wiadomość

W więc moja żona wymyśliła sobie dom i będziemy chcieli w przyszłości przeprowadzić się z bloku do wolnostojącego domu. Na początek chcemy kupić ziemię i zorganizować finanse - prawdopodobnie będziemy dążyć do sfinansowania budowy i wykończenia domu za pomocą kredytu hipotecznego. Gdy tylko się przeprowadzimy, wynajmiemy obecne mieszkanie, żeby spłacało koszty kredytowania domu. Taki jest wstępny plan.

1Komentarze
madic27  
Data dodania: 2013-02-14 11:52:11
witam na blogu!najważniejsze aby miec plan i dążyc do jego zrealizowania.życze powodzenia i pozdrawiam...
odpowiedz
kutzzz
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 6581
Komentarzy: 16
Obserwują: 3
On-line: 9
Wpisów: 4 Galeria zdjęć: 0
Projekt TRYTON II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem z piwnicą
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Jeziorak
ETAP BUDOWY - II - Parter
ARCHIWUM WPISÓW
2013 październik
2013 marzec
2013 luty

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik