Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Jak zaaranżować miejsce pracy w domu w pomieszczen

Autor:  kutzzz
Data dodania: 2013-10-31
wyślij wiadomość

Kiedy moi z znajomi budowali swój dom, myśleli głównie o miejscach wspólnych (salonie, sypialni, kuchni) oraz przestrzeni dla dzieci (mamy trójkę), ale zupełnie zaniedbali kwestię miejsc do cichej, spokojnej pracy. Teraz stoją przed decyzją, jak zaaranżować ich domowe biuro - oboje potrzebują gabinetu, wystarczy jeden pokój, bo będą używać go na zmianę lub razem, ale musi być to przestrzeń praktyczna i spokojna, odgrodzona od dzieciaków przede wszystkim.

Pomysł jest taki - na biuro będą chcieli zamienić jedno z pomieszczeń przy garażu, jest tam okno, kilkanaście metrów kwadratowych, trzeba tylko trochę wyremontować i wprowadzić trochę więcej przytulności, posprzątać, itp. Chciałbym im w tym pomóc, czytałem kilka poradników o tym w angielskim internecie, np. tutaj i tutaj.

Zastanawiamy się teraz, czy biurko powinno znaleźć się pod oknem, tak żeby siedzący przy nim miał widok za oknem przed sobą czy tak, żeby siedzący musiał się odwrócić, żeby wyjrzeć przez okno. Chodzi nam w praktyce nie tyle o dobre widoki, tylko o to, jak będzie się pracować w tych warunkach. Używają co prawda laptopa z matową matrycą Toshiba A50, ale nawet przy tej technologii nie najlepiej pracuje się przy dużym nasłonecznieniu. Poza tym nikt nie chce wysilać wzroku.

Druga sprawa to zorganizowanie obiegu dokumentów i ogólna ergonomia biura - jak rozmieścić półki, żeby to nie było zbyt przytłaczające miejsce. Znajomi nastawiają się w większym stopniu na biuro bez papieru, ale wiadomo, że nie jest to w całości możliwe. Przydałaby się też jakaś tablica korkowa, tylko mają w garażu dość cienkie ściany i szukają czegoś wieszanego w jakiś mało inwazyjny sposób.

Macie jakieś doświadczenia z przerabianiem pomieszczenia przygarażowego na biuro?

3Komentarze
Data dodania: 2013-10-31 12:58:47
Niezależnie od matrycy, jeśli to okno w kierunku południa- i tak razi- wiem, bo sama tak mam. A mogą biurko w kształcie litery L? łatwiej sie po nim przemieszczać na boki. nawet przy braku papieru- sam sie jakoś przy pracy gromadzi, nie wiedzieć kiedy.
odpowiedz
kutzzz  
Data dodania: 2013-10-31 13:22:06
W sumie biurka jeszcze nie ma - może rozwiązaniem będzie właśnie L-ka i dostosowywanie pozycji w trakcie dnia. Dzięki za podpowiedź!
odpowiedz
Data dodania: 2013-10-31 14:00:06
Dziecku zrobiliśmy właśnie taką L-kę, podpartą 3 szafkami- jedna z szufladkami, jedna- otwarta ( z tyłu, rzadziej używana), jedna jako szafka. Sprawdza sie o tyle, że samej mi sie tam dobrze pracuje
odpowiedz
Odpowiedź do kutzzz
kutzzz
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 6588
Komentarzy: 16
Obserwują: 3
On-line: 9
Wpisów: 4 Galeria zdjęć: 0
Projekt TRYTON II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem z piwnicą
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Jeziorak
ETAP BUDOWY - II - Parter
ARCHIWUM WPISÓW
2013 październik
2013 marzec
2013 luty

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik