Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Jakie koszty przy kredycie hipotecznym?

Autor:  kutzzz
Data dodania: 2013-03-05
wyślij wiadomość

Mam spory problem ze zdecydowaniem się na jakiś kredyt hipoteczny, a tak naprawdę mam problem z rozpoczęciem całego procesu. Problem brzmi - nie wiem, od czego zacząć.

Przypomina mi się, jak kupowałem swój pierwszy samochód i nie miałem zielonego pojęcia, czego oczekiwać, na co zwracać uwagę, co się wydarzy w kolejnych miesiącach i latach eksploatacji auta.

Trochę tak samo mam z kredytem hipotecznym - szczególnie po stronie kosztów. Czego się spodziewać oprócz raty? Na co zwracać uwagę w tym pierwszym momencie, który może mieć przecież dość różne konsekwencje przez lata? Gdybyście mieli zestawić najważniejsze koszty i inne konsekwencje bezpośrednie i pośrednie kredytu hipotecznego - co by to było? 

7Komentarze
teatree  
Data dodania: 2013-03-05 13:21:44
hmmm.... też mieliśmy ten sam problem, dlatego po namowach znajomego(który już kredyt ma, dom wybudował i teraz go spłaca) skorzystaliśmy z usług doradcy kredytowego. Na pierwszym spotkaniu Pan wypisał nam w punktach jakie dokumenty potrzebuje do rozpoczęcia całej procedury, m.in. akty prawne własności, mapki, wypisy, zaświadczenia o zarobkach, kopie umów, i całe mnóstwo dokumentów... Po dostarczeniu dokumentów i zapoznaniu się z naszą sytuacją zawodową i finansową Pan doradca wybrał 4 najkorzystniejsze opcje, po przeanalizowaniu wszystkiego wybraliśmy dwie i się już samo potoczyło... Otrzymaliśmy po jakimś czasie (wyceny robione przez ich operat szacunkowy to trochę trwa) oferty jakie mogą nam zaproponować banki i wybraliśmy - mam nadzieję ;)) - najkorzystniejszą dla nas ;)) jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi Pana doradcy, żadnych punkcików pisanych małym druczkiem i takie tam.. wszystko czarno na białym.. pozdrawiam..
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-05 14:56:06
doradca finansowy czy kredytowy na ssamym początku do niego się udać on bardzo dobre oferty zaoferuje i wszystko wytłumaczy
odpowiedz
tytus  
Data dodania: 2013-03-05 17:17:54
Trzymam kciuki za Was! Wiem ile to kosztuje wysiłku i ile nocy miałam nie przespanych. Powiem krótko my także korzystaliśmy z doradcy. Pomógł nam wszystko załatwić choć nie było łatwo:)
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-05 18:44:22
Dobry doradca to podstawa - są firmy które takie usługi prowadzą online.
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-05 18:46:54
My korzystaliśmy z porad Expandera i jesteśmy zadowoleni. Także polecam.
odpowiedz
kutzzz  
Data dodania: 2013-03-06 09:40:04
Dzięki - chyba będzie trzeba tak zrobić, chociaż mam taką naturę, że chciałbym na początku jak najwięcej wiedzieć, a dopiero potem przechodzić do wyboru i analizy z doradcą. Zobaczymy.
odpowiedz
Data dodania: 2013-03-06 10:39:42
Warto zwrócić uwagę na wysokość ubezpieczenia (domu i na życie), czy konto do obsługi kredytu będzie darmowe czy za opłatą, karty do konta (czy wydanie i wznowienie będzie darmowe). Nie zawsze wysokość raty jest dobrym wyznacznikiem, bo jak się doliczy te inne opłaty to rata może wzrosnąć i to znacznie. Niektóre banki liczą sobie za wycenę nieruchomości, prowizję. Trzeba pytać i jeszcze raz pytać to nic nie kosztuję. I na pewno znajdziecie ofertę która będzie Wam pasować. Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru "przyjaciela".
odpowiedz
kutzzz
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 6588
Komentarzy: 16
Obserwują: 3
On-line: 9
Wpisów: 4 Galeria zdjęć: 0
Projekt TRYTON II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem z piwnicą
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Jeziorak
ETAP BUDOWY - II - Parter
ARCHIWUM WPISÓW
2013 październik
2013 marzec
2013 luty

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik